Thursday, January 8, 2015

Кар'єра для молодих фахівців

Масове скорочення робочих місць і жорстка оптимізація витрат більшості українських компаній поставили випускників вузів перед невблаганним фактом - «зеленим» фахівцям немає роботи.

Захмарні зарплатні очікування, стрімке кар'єрне зростання, щедрі соцпакети - все це залишилося в минулому. Тепер перед початківцями кар'єристами часто закриваються двері роботодавців: без серйозного досвіду роботи влаштуватися сьогодні нелегко.
Чи є надія?

Вакансії для молоді є навіть в кризу, і багато компаній, незважаючи ні на що, готові набирати вчорашніх випускників вузів.

Як зрілому, так і починаючому працівнику слід чітко визначитися в своїх цілях, знати чим хочеться займатися і чому, а також вміло донести цю інформацію до потенційного роботодавця, рекомендує керуючий партнер кадрової компанії «Таланти для бізнесу» Валерія Казадарова. Якщо досвід роботи вже є, потрібно правильно скласти резюме, подбати про наявність рекомендації від попереднього роботодавця.

«Твереза оцінка своєї ринкової вартості теж не завадить. Також необхідно підготуватися до співбесіди, продумавши відповіді на стандартні запитання HR-фахівців, подумати про приклади з повсякденного життя, які ілюструють вашу цілеспрямованість, досягнення тощо », - підкреслює експерт. При цьому вона застерігає: не варто на співбесіді прикрашати факти - досвідчений рекрутер розколе вас дуже швидко. Будьте чесні і відверті, максимально вивчіть інформацію про компанію, в яку йдете на співбесіду - це буде свідченням того, що ви зацікавлені в даній вакансії.
Куди податися

Сьогодні випускники вузів можуть претендувати на вакансії, які звільнилися внаслідок скорочень високооплачуваних фахівців і зниження обсягів роботи, відповідно компанія може шукати людину на посаду помічника / асистента на цю ділянку, стверджує провідний фахівець з пошуку та підбору персоналу ТОВ «Інформаційно-аналітичний центр« ЛІГА » Ірина Шкаровська.

Крім того, слід звернути увагу на програми з набору випускників з фінансовою освітою в банківській сфері. Такі програми практикують також у великих західних компаніях, наприклад, в FMCG-сфері, на якій кризова ситуація відобразилася менш жорстко.

На думку В.Казадаровой, на стартові позиції готові брати компанії державного сектора, мережі громадського харчування, колл-центри і компанії, які надають послуги з аутсорсингу колл-центрів. «Є бажання брати молодих спеціалістів і на телебаченні, в поліграфії, в IТ-індустрії, продажах, логістиці, медіа індустрії, консалтингу. Але, в будь-якому випадку, перспективи молодого спеціаліста будуть залежати від його цілеспрямованості і старанності. Особистим характеристикам і мотивації при прийомі на роботу також будуть приділяти багато уваги », - відзначає керуючий партнер кадрової компанії.

Разом з тим, А.Захаров настійно радить молодим фахівцям кілька приборкати рівень своїх амбіцій. «Спочатку не варто розраховувати на високу заробітну плату - вона прийде з досвідом і новими знаннями.», - Розповідає рекрутер.

Незважаючи на всі невтішні тенденції сьогоднішнього ринку праці, серед роботодавців все-таки простежується бажання «вирощувати» кадри у своїй компанії, вказує HR-директор одного з порталів з працевлаштування Наталія Бровченко. В даному випадку навчання йде «під себе». Молоді люди все дуже швидко вбирають і вже далі дають гарний результат. Єдине, звичайно, конкурс на ці вакансії стає все більш жорстким, відбувається більш ретельний відбір.
Стати зіркою

Звичайно, зараз починаючим фахівцям нелегко. Але це не означає, що знайти роботу неможливо. Для цього потрібно активно вести себе на ринку праці: створити детальне резюме, яке розмістити на багатьох сайтах з працевлаштування, відправляти резюме роботодавцям на знову з'являються вакансії, підписатися на розсилку нових вакансій.

«Потрібно бути готовим починати з нуля. Можливо, з більш низькою посади і не з такою оплачуваною, як хотілося б відразу, але з можливістю донавчання в компанії і подальшого просування. Людині треба хотіти отримувати нову інформацію і оперативно застосовувати її в роботі. Бути ініціативним, відповідальним, працьовитим », - додала HR-фахівець.

На думку В.Казадаровой, здобувачам також потрібно стежити за сайтами компаній, в яких хотілося б працювати - найчастіше саме в Мережі розміщується інформація про програми стажувань. «Будьте також відкриті до тимчасової роботи. Якщо ви віддаєте перевагу офісну роботу, то подбайте про наявність навичок, необхідних для кожної офісної позиції - знання основних комп'ютерних програм, а також специфічних програм для обраного вами напрямку, зверніть увагу на свою логіку, вміння викладати думки як усно, так і письмово, вміння рахувати (numerical skills). Не зайвим буде і знання ділової етики, уважне ставлення до свого зовнішнього вигляду », - переконана експерт.
Поради молодим і «зеленим»:

1. Підтягніть «хвости». Щоб збільшити шанси на працевлаштування, випускнику вузу варто подумати про свою конкурентоспроможність заздалегідь, рекомендує Н.Бровченко. «Наприклад, якщо ви зібралися в іноземну компанію, то приділіть належну увагу англійській мові. Навіть якщо ви знали іноземну мову непогано в інституті, це не означає, в роботі вам буде достатньо даного рівня. Роботодавець хоче отримати максимально грамотного фахівця, щоб не вкладати в його навчання і не чекати, поки він «вистрілить», - вважає вона.

2. Складіть список своїх досягнень. Бажано мати в своєму активі щось окрім самої освіти, можливо, якісь пройдені курси, необхідні для посади та сфери, в якій кандидат планує себе реалізувати, пройдену практику / стажування, підробітку під час навчання. «У цьому вже буде невелика, але перевага, так як людина вже десь себе пробував, а не тільки може оперувати теоретичними знаннями. З цих місць роботи (практик, стажувань) можна взяти рекомендації і вказати їх у резюме », - вважає провідний фахівець з пошуку та підбору персоналу ТОВ« Інформаційно-аналітичний центр ЛІГА ».

3. Налаштуйтеся психологічно. «Убити» роботодавця можна також своєю цілеспрямованістю і бажанням працювати, показувати результати і приносити цінність організації, - впевнена В.Казадарова.

4. Скористайтеся порадами. На сайті Сайт Ви завжди зможете знайти корисні рекомендації як скласти хороше резюме , як підготуватися до співбесіди і багато інших. Як відомо, пошук роботи - це теж робота.

Успіхів Вам на цьому терені!

No comments:

Post a Comment

Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини topkinozal.com topreferat.com.kz torrent-film.online torgaw.ru torrentino.su torrent-hdfilm.ru tolko-soft.ru touch4games.ru transport.krasnogorsk.online travelson.ru